MagicStories
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

7-те книги

Go down

7-те книги Empty 7-те книги

Post  Fuck me Up Mon Aug 24, 2009 5:48 pm

Спомням си когато излезе първата книга за Хари
Бях на не повече от 7 години. Все още сричах, но започнах да я чета. Хари Потър и Филосовския камък ми беше първата книга, която чета през живота си. В началото на всеки би му харесало да се запознае със съдържанието на книгата, поради необичайното. Какво е необичайно? Ами това че има магия. Но не както всеки очаква, това да бъде приказка със вълшебни пръчици, феи, каляски, пантовки ;)
В книгата има тежки моменти, дори от време на време не разбирах и аз какво чета(все пак бях на 7 години, по-трудно се осмисля от Пепеляшка). След като я изчетох, тая история така ме грабна, че препрочетох книгата 4 поредни пъти.
Втората книга: Хари Потър и Стаята на тайните, чесно мен много не ми допадна. Имах чувството че доста от моментите от първата книга, бяха включени и в тази. Историята беше малко претупана, сякаш липсваха важни моменти или пък бяха много къси. Обратното на това пък, имаше на места "растягане на лукуми", тоест имаше и доста излипни неща. Но като цяло историята и идеята беше оригинална-базилиска, Арагог, спасяването на Джини.
Третата книга: Хари Потър и Затворникът от Азкабан, за мен беше най-интересна до тогава излязлата трилогия. Историята, случките се поразнообразиха. В такъв смисъл, че не се наблегна както винаги на Лорд Волдемор, а се прибавиха и нови лица към събитията. Сириус Блек, Питър Петигрю, Професор Лупин. Беше интересно й началната случка с надуването на леля Мардж. Там наистина се изкефих ;). Да не забравя и часта със зоомаговете, върколаците, тренировките на Хари за Патронума. Спомените на Потъри особено онзи писък на майка му, който непрекъснато кънтеше в главата му, много радваше. Аз лично останах много доволна от тази книга, нищо не беше спестено, нито разтъкано.
Fuck me Up
Fuck me Up
Admin

Posts : 145
Points : 343
Join date : 2009-08-23
Age : 30

https://magicstories.forumotion.net

Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum