MagicStories
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Bullet for my valentine

Go down

Bullet for my valentine Empty Bullet for my valentine

Post  Fuck me Up Tue Aug 25, 2009 11:13 am

Bullet for my valentine Bullet10
Bullet for My Valentine (понякога за по-кратко наричани Bullet или BFMV) са четиричленна метълкор група от Bridgend, Южен Уелс. Групата е сформирана през 1998 под името Jeff Killed John (Джеф уби Джон), като първоначално свирели кавъри на Metallica, Limp Bizkit и Nirvana.Първоначално групата се борела за място под слънцето, но възникнали усложнения, когато други групи от Уелс като Lostprophets и Funeral for a Friend постигнали голяма популярност.

Когато дошло време групата да записва демо, нещата не станали така както били планирани и първоначалния бас китарист Nick Crandle, напуснал групата ден преди датата за записа. Бандата не могла да запише демо и впоследствие се разпаднали.Но въпреки това те се събрали отново и намерили нов басист в лицето на Джейсън „Джей“ Джеймс. Сменили няколко имена от 12 Pints of my Girlfriend's Blood („12 пинти от кръвта на гаджето ми“) на Jeff Killed John („Джеф уби Джон“), след това Opportunity in Chicago („Възможност в Чикаго“), и накрая стигнали до Bullet for My Valentine („Куршум за моята любима“).

По-късно групата подписала договор със Sony via 20–20 Entertainment през Октомври 2004. Голяма популярност получила песента „Hand of Blood“ от едноименното EP и дебютния албум „The Poison“ във Великобритания, като и двете издания са продуцирани и обединени от Колин Ричардсън. Bullet for My Valentine е една от бързо изгряващите групи във днешната рок история. Те имат огромни Европейски и Американски фен клубове и са участвали на много фестове в различни страни.



Fuck me Up
Fuck me Up
Admin

Posts : 145
Points : 343
Join date : 2009-08-23
Age : 30

https://magicstories.forumotion.net

Back to top Go down

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum